Midas Haymana Termal 0(312) 658 00 00

10 Eyl

Başkentliler Hazineyi Yeni Keşfediyor

Ankara` da termal turizm yatırımı yapan işletmeciler gelecekten umutlu. Midas Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özlü, Ankara` da termal turizminin her geçen gün daha çok geliştiğini kaydetti. Özlü, ” Başkentliler ellerinin altındaki hazineyi yeni keşfediyor. Gerekli tanıtım ve alt yapı eksiklikleri giderildiğinde Ankara termal turizminde Türikiye`nin 1 numarası olacak” dedi.

Ankara bir çok turizm kolunda olduğu gibi termal kaynaklar açısından da son derece zengin bir coğrafyaya sahip olduğunu belirten Midas Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özlü, bu konudaki bilimsel çalışmalara vurgu yaptı. Özlü, “Dünyanın en kaliteli termal suyuna sahip olduğumuz konusunda yapılan bilimsel çalışmalar hala devam etmekte. Haymana Belediyesi`nin yaptırdığı araştırmada “dünyanın en kaliteli termal suyunun Haymana` da” olduğu tescillendi. Ancak bunu iyi pazarlamamız  lazım.” diye konuştu. Özlü, şunları söyledi:

“Ankara`daki termal otellerimiz dinlenme amaçlı konaklamanın yanı sıra tedavi amaçlı olarak da yoğun bir talep görüyor. Her yaş grubundan insana ve pek çok hastalığa yönelik alternatif tedavi hizmeteri bu tesislerimizde  başarıyla uygulanıyor. Bu durum Türkiye` nin hatta dünyanın bir çok bölgesinden tedavi olmak isteyen insanları da bölgemize çekiyor. Sağlık turizmi Başkentimizin can damarlarından biridir. Şuan sahip olduğumuz termal tesislerimizin sunduğu hizmetler ve kapasiteleri her türlü ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte. Ankara termal suyu zenginliğine hep sahipti. Fakat eskiden tesis sayısı bu kadar fazla değldi ve otellerin kapasiteleri günümüzdeki kadar gelişmiş değildi. Bu nedenle geçmişle kıyasladığımızda Ankara` da termal turizm gelişiyor… Ankaralılar ellerinin altındaki zenginliği fark etmeye başladıkça tabi ki kendi şehrlerini daha fazla tercih eder hale gelecek.”