Midas Haymana Termal 0(312) 658 00 00

10 Ağu

Termal Sular Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir

Doğal şifa kaynağı olarak da bilinen suların, termal özellik kazanabilmesi için yer altından, doğal olarak çıkması gerekir. Aksi halde bu sulardan beklenen verim elde edilemez. Peki, dünya genelinde de kabul görmekte olan termal sular ne gibi hastalıklara şifa oluyor?

 

 Deri Rahatsızlıklarına Çözüm Arayanlar

 

Deri rahatsızlıkları özellikle, görsel bozukluklara sebebiyet verdiği için fiziksel hastalığın yanı sıra kişilerde psikolojik olarak da sorunlara sebep olabiliyor. Termal suların kan dolaşımının yanı sıra metabolizmayı da hızlandırdığı bilinmektedir. Kan dolaşımının hızlanması ile ciltte görülen deri hastalıkları büyük olarak ortadan kalkmaktadır.

 

Ayrıca, ciltte ki ölü hücrelerin arınması ve gözenekleri kirden arınarak temizlenmesi bakımından da termal suyun katkısı göz ardı edilemeyecek düzeydedir. Ayrıca termal sular biyolojik yaşlanmayı da geciktirdiği için sağlıklı ve genç bir cilt için önemli bir kaynak niteliğindedir.

Termal kaynakları özellikle eklemlerinde ya da vücudunun herhangi bir noktasında kireçlenme yaşayan kişiler tercih ediyor. Mineral bakımından oldukça zengin olan bu suyun en çok bilinen özelliği de kireçlenmelere olan faydasıdır.

Eklemlerde çeşitli rahatsızlıklar nedeni ile oluşan hareket kabiliyetinin gerilemesi ve şekil bozukluğu yine bu şifa kaynağı olan su ile büyük oranda çözüme kavuşturulabiliyor.

Eklem rahatsızlıkları içerisinde, sadece kireçlenme görülmemektedir. Özellikle, eklem sinir uçlarında, tenden iltihaplanması denilen bir iltihaplanma bulunuyor. Bu iltihaplanmaların dağılması için de termal sular sık sık tercih edilmektedir.

 

 

 Norölojik Rahatsızlıklar için Termal Şifa

 

Termal sular, sadece fiziki rahatsızlıklar bakımından şifacı özelliğe sahip değildir. Bunun yanı sıra ruhsal, psikolojik ve norölojik rahatsızlıklar için de iyi bir terapi niteliğindedir. Suyun her zaman kişinin üzerinde dinlendirici ve sakinleştirci bir etkisi bulunuyor. Bu etkiden yüzyıllardır norölojik alanda da yararlanılmaktadır. Özellikle, spastik rahatsızlığı bulunanlar ve çocuk felci olan çocuklar için su her zaman iyi bir terapi kaynağıdır. Fakat bu tür bir rehabilitasyon tedavisinin başarıya ulaşabilmesi için bazı önemli noktalar vardır. Bunlardan ilki bu terapiyi uygulayan kişilerin alanında uzman olması gerekir. Diğeri ise yapılacak olan terapi çalışmalarının sürekliliği olması gerekir. Aksi halde, yapılan çalışmalardan istenen sonuç elde edilemez.

 

Kronik romatizmal ve kas hastalıklarının yanı sıra solunum yolları bakımından sıkıntı yaşayan pek çok kişi de yine termal su sayesinde sıkıntılarından büyük oranda arınmıştır. Özellikle alerjik üst solunum yolları ve bronşit gibi hastalıklarda etkili bir kaynaktır. Tüm bu rahatsızlıklarda fayda sağlamak için ise mineralce zengin bir termal kaynak tercih etmek gerekir. Ülkemizde, bu alanda en etkili kaynaklar ise Haymana’da bulunuyor.

 

Midas Haymana Termal olarak, bu eşsiz sağlık kaynağından yararlanmanız için  siz değerli misafirlerimize hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz.