Midas Haymana Termal 0(312) 658 00 00

14 Ağu

SPA`nın faydaları nelerdir?

Spa Nedir, Faydaları Nelerdir?

 

Latince bir kelime olan SPA, karşılık olarak “sudan gelen sağlık” olarak Türkçe’de karşılık bulmaktadır. Romalılar zamanında ilk kez kullanılmaya başlayan SPA, bazı taşlar ve aromatik yağlarında kullanımı ile birlikte vücudun rahatlamasına yardımcı olur.

 

SPA’nın Faydaları Nelerdir?

 

spaHem terapi hem de masajın bir arada kullanıldığı bu mucizevi teknik sadece profesyoneller tarafından uygulanmalıdır. Çünkü, SPA esnasında yapılan masajda yapılacak yanlış bir hareket vücuda zarar verebilir. Doğru ellerde hayat bulan SPA’nın ise faydaları saymakla bitmez.

Gün geçtikçe kabul gören bu aroma terapik işlem, fiziksel rahatlamanın yanı sıra ruhsal rahatlamayı da beraberinde getiriyor.

SPA, esasen tek bir uygulama biçimine sahip değildir. Zaman içerisinde geliştirilmiş olan bu rahatlatıcı masajın farklı çeşitleri bulunuyor. Bunlar içerisinde, kişilere en garip gelenlerin arasında kaktüs ve yılan SPA’sıdır. Fakat özellikle termal olarak da bilinen mineral SPA en çok rahatlamayı sağlayan yöntemdir. Kaynağını kaplıcadan almış olan ve termal su ile yapılan bu işlem sonrasında kişilerde büyük bir arınma gözlenmektedir.

 

Termal su ile birleştirilen SPA geleneği bir nevi şifa kaynağı olmaya devam ediyor. Özellikle deri ve romatizmal hastalıkların tedavisinde mineral yani termal SPA ‘nın uygulanması yapılan işlemden alınan verimi arttırmayı amaçlıyor.

 

SPA ile Gelen Güzellik

 

Zinde kalmanın yanı sıra faydalarının arasında; kan dolaşımının hızlandırılması, metabolizmanın daha düzenli ve hızlı çalışması, buna bağlı olarak da vücutta bulunan toksinlerin atılması sayılabilir. Fakat, yararları bu kadarla kalmamaktadır. Modern hayatın, insan hayatına getirdiği stres ve yorgunluk gibi önemli problemlerin aşılmasında da oldukça etkili bir yöntem olarak biliniyor. Özellikle termal SPA sayesinde vücut yeniden enerji kazanmaktadır. Ayrıca doğru yapılan uygulama sayesinde selülitlerin de kaybolduğu gözlenmektedir. Anti Anging ve akapunktur gibi kavramlar da SPA ile bir arada kullanılmaya başlanmıştır. Öyle ki tüm bu kavramlar birbiri ile sıkı bir ilişki içindeyken vücudun genç kalmasında da büyük bir paya sahiptir.

 

SPA geleneğinin temelini oluşturan bir diğer kavram ise hidroterapi yöntemidir. Su ile yapılan tedaviyi ifade esen bu uygulamada doğal mineral suyun kullanılması gereklidir. Amacınız ister şifa bulmak isterse de çağın getirmiş olduğu stres kaynaklı sorunlardan kurtularak fiziksel bir rahatlama yaşamak olsun doğru ellere emanet olduğunuzu bilmeniz gerekir. SPA kültürü oldukça köklü bir geçmişin ürünü olmakla birlikte günümüzde de artık hemen hemen her kültür tarafından kabul görmektedir.

 

Midas Hotel Haymana Termal `de uzman terapistlerimizle su ve doğal taşlardan gelen sakinliğin tadını doyasıya yaşayın!