Midas Haymana Termal 0(312) 658 00 00

31 Tem

Meme Ağrılarına Çözüm, Haymana Kaplıcaları

Ankara`nın Haymana ilçesinde bulunan Midas Hotel, Ankara Üniversitesi işbirliğinde Haymana termal suyu tedavisinin kadınlarda meme hastalığı üzerindeki etkileri konulu bir araştırma yaptı. Yapılan araştırma sonucu Haymana Termal Suyu tedavisinin meme ağrısı çeken kadınlarda olumlu sonuçlar verdiği belirtildi.

Haymana`nın ve Ankara`nın en önemli termal tesislerinden olan Midas Hotel, Ankara Üniversitesi işbirliği ile önemli bir araştırmaya imza attı. Ankara Üniversitesi Haymana Meslek Yüksek Okulu öğretim üyelerinden Yrd.Doç.Dr. Aysun Genç` in sorumluluğunda ve Ankara Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Projeleri (BAP) sponsorluğunda düzenlenen araştırmada, termal suyun kadınlarda meme ağrısı üzerindeki etkileri, 40 kadın hasta üzerinde gölendi. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Midas Hotel Haymana Yönetim Kurulu Üyesi Simay Özlü Diniz; “Bilindiği üzere kadınlarda meme ağrısı en sık rastlanılan rahatsızlıktır. Kadınların yaklaşık %70` inde bu rahatsızlık hayatlarının bir döneminde gözlenmektedir. Çoğunlukla yaşam kalitesini ciddi oranda bozmakta olup, uygulanan güncel tedavi yöntemlerinde hasta memnuniyeti düşüktür.

Birçok yönüyle hastalık tedavilerinde kişinin yaşam kalitesini arttıran ve bu yönüyle dünyanın en iyi termal sularından olma özelliği taşıyan Haymana Termal Suyu, meme ağrısı hastalığında olumlu sonuçlar vermiştir” dedi. Araştırmada, dünyanın saygın bilim insanlarında da büyük merak uyandırdı.