ANKARA

Otel : +90 312 658 00 00 Rez: +90 312 658 00 00

HAYMANA TANITIMI
X

Haymana Kaplıcasının Tarihçesi:

Şifalı suların insanlar tarafından kullanılması insanlık tarihiyle başlar. Anadolu’ daki şifalı kaynakları ilk kullanan kavmin Etiler olduğu sanılmaktadır. Yıllar önce Haymana kaplıcasının olduğu yerde yapılan kazılardan çıkan havuz parçalarının Dereköy yakınındaki Eti Mabedi olduğu kesinlik kazanan Gavur Kalesi taşlarıyla aynı menşeli olduğu uzmanlarca tespit edilmiştir. Tarihi Kral Yolu güzergahında bulunan Haymana kaplıcalarının, daha birçok kavim tarafından kullanıldığı sanılmaktadır. Galatların bu bölgeye GALATİA SALUTARİS yani sıcak su membası adı vermesi tesadüf değildir. Etiler ve Galatlar’ dan başka Romalılar’ ın bu kaplıcayı geliştirdiği sanılmaktadır. Midas Hotel Haymana Termal ise modern yapısı ve profesyonel hizmeti sayesinde bölgenin uluslararası sağlık turizminde hak ettiği yere gelmesinde önemli bir adım atmıştır.

Haymana Kaplıcaları:
Uluslararası Şifalı Su Kaynakları Araştırma Merkezi’nin 30 ülkeyi kapsayan araştırmasına göre, nitelik bakımından Haymana Kaplıcası, Fransa’nın Vişi (Vishy) Kaplıcaları ile birlikte su kalitesi bakımından dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. http://www.haymana.bel.tr/  Haymana ilçesinde bulunan kaplıca denizden bin 200 metre yükseklikte bulunmaktadır.

Haymana kaplıcalarına Ulaşım: 
Romalılar ve Selçuklular döneminde büyük gelişme gösteren kaplıcaya, ulaşım çok kolay. Ankara’dan termal otelimize ulaşım yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Midas Hotel Haymana Termal ile Midas Hotel Ankara arasında ücretsiz servislerimiz hergün gidiş-dönüş hizmet vermektedir. Beş gün üzeri konaklamalarda evden otele, otelden eve servis hizmetimiz de bulunmaktadır. Ayrıca, Ankara’dan Haymana’ya sürekli otobüs seferleri bulunduğu gibi, özel aracı ile gelenler için ücretsiz otoparkımız ve vale servisimiz de hizmetinizdedir.
 
 
 
 
 
 
 
 

       


HOTEL MIDAS