Midas Haymana Termal 0(312) 658 00 00

27 Ağu

Haymana suyundan gelen sağlık ve güzellik

Haymana Kaplıcaları – Dünyanın En İyi Suyu

 

Yapılan araştırmalara göre dünyanın en iyi termal sularından biri  Ankara’nın Haymana ilçesinde yer almaktadır. Buradaki termal su, içerdiği özellikler bakımından oldukça şifalıdır. Dünyanın en iyi suları arasında yer almaktadır. İltihap tedavisinde, romatizma tedavisinde, yaşlanmayı geciktirmede ve cilt yenilemede bu sulardan yararlanılmaktadır. 44 derece sıcaklığa sahip olan su, ısıtılmaya ya da soğutulmaya ihtiyaç duymamaktadır. Yer altından gelen doğal su, alındığı gibi kullanıma açılmaktadır. Termal sular, kaplıca kullanımına uygundur.

 

Her yıl çok sayıda kişi şifa bulabilmek amacıyla bu kaplıcalara gelmektedir. Sular, herhangi bir işleme tabi tutulmadığı için doğal ve kullanıma uygundur. Ziyaretçiler gönül rahatlığıyla bu şifalı sulardan yararlanabilmektedir. Tıbbın çözüm bulamadığı yerlerde termal sular fayda sağlayabilmektedir. Bunun doktor kontrolünde olmasında yarar vardır. Çünkü tıbbı yöntemlerin yanında yardımcı bir tedavi yöntemidir.

 

 Termal Suların İnsan Sağlığına Faydaları

 

Şifalı suların büyük ölçüde iyileştirme gücü olduğuna inanılmaktadır. Doğal olması sebebiyle, bu suların sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Aksine çok sayıda faydası olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle bazı hastalıkların tedavisinde termal sulara ihtiyaç duyulmaktadır. Termal otel sayesinde kullanıma açılan sular, kan dolaşımı ve metabolizmayı hızlandırmaktadır. Genel olarak insan sağlığına faydaları şu şekildedir:

 

. Vücut sıcaklığını arttırır.

. Ağrıların azalmasına yardımcı olur.

. Kan dolaşımını arttırır.

. Eklem ve kaslardaki kalıcı sorunların önlenmesinde etkilidir.

. Kas spazmlarının giderilmesini sağlar.

. Organ işlevlerini arttırır.

. Solunumu hızlandırır.

. Bozulan hormon ve sinir dengelerini düzeltir.

. Psikolojik olarak iyileşmede fayda sağlar.

 

 Haymana Suyundan Gelen Güzellikler

 

Haymana suyunun kaliteli olması, cildin güzelleşmesinde oldukça etkilidir. İçermiş olduğu doğal vitamin ve mineraller sayesinde yaşlılık geciktirici özelliği bulunmaktadır. Haymana termal suları sayesinde cildi gençleştirmek mümkündür. Cilt gençleştirici özelliği, özellikle de kadınların büyük ölçüde ilgisini çekmektedir. Gençleşmek için estetik yöntemlerine onlarca para harcayan kadınlar, artık şifalı suları tercih etmektedir. Doğadan gelen güzellikle genç kalmak, hem daha sağlıklı hem de daha kalıcıdır. İçeriğinde bulunan kalsiyum, karbonat, florür, krom, bakır, çinko ve magnezyumun cilt için en ideal bileşme sahip olduğu bilinmektedir. Yaşlanmanın etkilerinden korunmanıza yardımcı olan suların, aynı zamanda Alzheimer gibi hastalıklara karşı iyi geldiği söylenmektedir.

 

Güzelliğine ve sağlığına önem veren insanlar termal suların sayesinde şifa bulmak istemektedir. Bu amaçla kaplıcalara gitmektedir. Dünyanın en iyisi konumunda olan Haymana suyu ile daha genç görünmeniz mümkündür.

 

Midas Hotel Haymana Termal `de uzman terapistlerimiz ile şifalı kaplıca suyundan en fazla faydayı almanız için sizlere yardımcı olmaktadır.