Midas Haymana Termal 0(312) 658 00 00

Haymana Doğal Güzellikler

26 Tem

Haymana Doğal Güzellikler

SOĞULCA GÖLETİ

 

Haymana merkeze yaklaşık 15 km. olan gölet tarla sulama amacıyla kullanılmaktadır. Kampçılar ve balık tutma için uygun olabilir.

 

 

 

 

HAYMANA GÖLETİ

 

Şehir merkezine yaklaşık 5 km. uzaklıkta olan gölet öncelikle sulama amacıyla yapılmış, ancak şu anda sadece balıkçılık yapılıyor. Güzel bir manzarası olan gölet balık avlama, kano ve deniz bisikleti etkinliklerine uygun. Göletin hemen aşağısında piknik yapmaya müsait ağaçlık bir alan da düzenlenmiş.

 

 

 

HAYMANA MEŞELİK ORMANI

 

Yaklaşık 10 km. olan manzaralı orman yolu trekking grupları ve kondisyonlu yürüyüşçüler için ideal bir mekan. Ayrıca ATV turları için de  uygun bir arazi.

 

 

 

 

BAŞDEĞİRMEN PİKNİK ALANI

—

Haymana’ya 7 Km uzaklıkta olan Başdeğirmen Aile Parkı ailece nefes alabileceğiniz güvenli ve huzurlu bir ortamdır. Çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve oturma grupları bulunan parkımızda özellikle yaz aylarında doluluk yaşanmakta, yerli ve yabancı turistlerinde uğrak yeri haline gelmektedir.

 

 

 

KAMP, TREKKING VE TIRMANIŞ

—

Haymana tabiatı, iklimi, arazisi, tarihi ve Ankara’ya yakın olması sebebiyle yakın zamanda trekking, ATV turlarına, uzun vadede kültür, tarih ve gastronomi turizmine, motokros, bisiklet ve balon turlarına uygun bir beldedir.