Midas Haymana Termal 0(312) 658 00 00

10 Ağu

Binlerce Yıllık Tedavi Yöntemi Kaplıcalar

Termal sularıyla bilinen ülkemiz, ziyaretçilerine sunduğu doğal sağlık imkanıyla alternatif bir tatil sektörü oluşturur. Çeşitli minerallerle zengin özellikler kazanan Haymana termal suyu, şifalı özelliğiyle tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başarır.

 

Cildi gençleştirirken yaşlılık belirtilerini de öteleyen özelliklere sahip olan binlerce yıllık kaynak, romatizmal hastalıkların ve kan dolaşımının düzene girmesinde de pozitif etki yaratır. Bölgedeki köklü geçmişin izlerinin günümüzde de sürebilmesi amacıyla tanıtım çalışmaları ülke genelinde devam eder.

 

Güçlenen Termal Turizm Kaynakları

 

Haymana ve çevresinin ekonomik anlamda da gelişmesini sağlayan termal kaynaklar, banyo kürü olarak kullanılabildiği gibi içilerek de tüketilir. Kalsiyum, sodyum, karbondioksit ve magnezyumdan zengin olan termal kaynağın kadın hastalıklarının yanı sıra çağımızın ciddi bir sorunu olan stres ve yorgunluğa iyi geldiği de bilinir.

 

İçilen suyun özellikle; mide, karaciğer, pankreas ve safra kesesi üzerindeki olumlu etkileri de derdine doğal derman arayanların ilgisini çeker. Dünyanın en kaliteli ve zengin içeriğe sahip suları arasında ilk sıralarda yer alan Haymana bölgesindeki kaynaklar metabolizmanın yavaş çalışmasından kaynaklanan sağlık sorunlarının giderilmesinde de hekim tedavisini destekleyici olarak düşünülebilir.

 

Cilde Denge Getiren Doğal Kaynak Suyu

 

Cilde ışıltı kazandıran ve aynı zamanda yaşlılık belirtilerini de doğal yollarla tedavi eden Haymana kaynak suyu, sahip odluğu tescil belgesiyle “Dünyanın en iyi suyu” olmaya da hak kazanmıştır. Misafir memnuniyeti ve beklentilerine odaklanan konaklama hizmetleriyle gelişen ve dünyaya açılan Haymana, fizik tedavi merkezleriyle de her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin bölgeye akın etmesini sağlar.

 

Anti aging özelliğine sahip olan kaynak suyu, bölgedeki welness ve SPA tedavi ünitelerinin de yaygın olarak tanınmasına ve kullanılmasına imkan yaratmıştır. M.Ö. 25’li yıllarda da Romalılar tarafından kullanılan şifa ve güzellik merkezi gelişen talebi karşılayacak donanıma sahip tesislerle görülmeye değer bir güzelliğe sahiptir.

 

Doğanın En Değerli Hazinesi

 

Doğanın insanlara sunduğu en değerli hazine olarak kabul edilen kaynak sular, sahip oldukları şifalı ve tedavi edici özelliğe sahip formülle tüm dünyada hızla yayılan kaplıca kültürünün değişmesi ve gelişmesinde de etkilidir. Doğallığını kaybeden besinlerin ve her geçen gün artan serbest radikallerin olumsuz etkilerini ortadan kaldıran ve varsa tıbbi tedaviye destek olarak sürdürülen yöntemlerle insan hayatının kalitesi artırılabilir.

 

Detaylı bir vücut analizinden sonra planlanacak olan kürler sayesinde cilt hastalıklarına ek olarak; nörolojik sorunlar, solunum yolu hastalıkları, böbrek ve safra kesesindeki kum ya da taş oluşumu ve kadın hastalıklarının tedavisinde kalıcı bir yol izlenebilir.

 

Midas Haymana Termal `de sağlık yetkililerimiz kürlerin uygulanması konusunda misafirlerimize yardımcı olmaktadır.